• Okresné kolo - vybíjaná
     • Okresné kolo - vybíjaná

     • Dňa 12.4. sa v Základnej škole Vajanského v Skalici uskutočnilo okresné kolo mladších žiačok vo vybíjanej.

      Naša škola vyslala pod vedením p.uč. Mgr. Šimkovej družstvo v zložení E.Štermenská, N.Bartošíková, K. Vaculková, L.Ondrušová, M.Lukáčová, N.Fanturová,V.Delinčáková, V. Delinčáková, A.Delinčáková, R.Ščepková, T.Stráska a T.Dinková.

      Hralo sa systémom každý s každým. Po zdolaní troch skalických škôl (Strážnická, Vajanského, Mallého) sa našim súperom stalo družstvo zo ZŠ Unín. Dievčatá aj po troch neľahkých zápasoch dokázali Unínčanky poraziť a po menšom oddychu nastúpiť do posledného zápasu s družstvom ZŠ Kopčany.

      S výhľadom na celkové víťazstvo dievčatá nastúpili do zápasu dravo a v oboch polčasoch zneškodnili súperky ešte pred časovým limitom. Bez jedinej prehry sa nám podarilo suverénne zvíťaziť a postúpiť do krajského kola, ktoré sa uskutoční 25.5. v Senici.

       

      Do galérie Okresné kolo - vybíjaná boli pridané fotografie.

    • Okresné kolo vo futbale McDonald´s Cup
     • Okresné kolo vo futbale McDonald´s Cup

     • Dňa 3.5.2017 sa uskutočnilo okresné kolo vo futbale McDonald´s Cup v ZŠ Mallého V Skalici. Zúčastnili sa ho žiaci a žiačka I.stupňa:

      Horniak Adam 4.C, Kadlic Matyáš 3.A, Křižan Adam 3.A, Micháliková Aneta 3.B, Mráz Viktor 4.B, Nádaský Simon 4.A, Ondruš Viktor 4.C, Šebesta Adam 4.A, Šebesta Andrej 3.B, Tkáč Roman 4.C.

      Dosiahli tieto výsledky:

      ZŠ Bernolákova - ZŠ Unín   10:0

      ZŠ Bernolákova - ZŠ Strážnická Skalica     11:1

      Vo finále žiaci podali výborný výkon a porazili ZŠ Vajanského Skalica   5:3, tým sa umiestnili na 1. mieste.

      Postúpili sme do krajského kola, ktoré sa uskutoční 19.5.2017 v Trnave.

      Blahoželáme k úspechu!

                                                                              Ľubomír Zelenka

      Do galérie McDonald´s Cup boli pridané fotografie.

    • Krajské kolo Chemickej olympiády
     • Krajské kolo Chemickej olympiády

     • 27. apríla sa uskutočnilo Krajské kolo Chemickej olympiády kategória D v Gymnáziu J. Hollého v Trnave. Vo veľkej konkurencii, 43 účastníkov, sme obstáli na výbornú. Eva Jazmína Tomečková  obsadila 3. miesto, Nicol Ivanová bola deviata a Jakub Chylo sa umiestnil na pätnástom mieste, obidvaja boli úspešnými riešiteľmi.

      Na súťaž žiakov pripravovala p. uč. Mgr. Katarína Štrbová.

      Blahoželáme!

      Do galérie Chemická olympiáda - krajské kolo boli pridané fotografie.

    • Chémia pod pokrievkou „Skús pokus“
     • Chémia pod pokrievkou „Skús pokus“

     • Pod týmto názvom sa skrýva nová chemická súťaž pre druhý stupeň základných škôl. Táto súťaž mala dve časti. Najskôr žiaci s pomocou svojho učiteľa vytvorili tím, ktorý pozostával z dvoch až ôsmich členov. Spolu vymysleli a realizovali pokus s bežne dostupnými potravinami. Učiteľ s tímom samotný pokus nevykonával, ale bol jeho mentorom. Žiaci natočili pokus na mobilný telefón a video poslali organizátorovi súťaže. Videozáznam zhodnotila odborná komisia zložená z vedeckých a pedagogických elít Slovenska. Z 200 poslaných videí odborná porota vybrala 30 a náš tím je medzi nimi. Teraz prebieha verejné hlasovanie a chceme Vás poprosiť o podporu našich mladých chemičiek, ktoré sa zapojili do chemickej súťaže. Súťažné video nájdete na stránke:

      http://www.expolpedagogika.sk/aktivity/sutaze/chemicka-sutaz-2017/hlasovanie

      Naše dievčatá majú video pod číslom 27, je potrebné vyplniť zopár údajov, aby dostali od vás hlas. Za každý hlas vám ďakujeme.

       

    • Úspech nášho recitátora
     • Úspech nášho recitátora

     • Michal Spiegel z 9. B na krajskom kole recitačnej súťaže Hollého pamätník v III. kategórii - próza obsadil výborné 3. miesto. Obhájil svoj minuloročný úspech, aj vtedy bol tretí najúspešnejší recitátor svojej kategórie v našom kraji.

      Do galérie Hollého pamätník boli pridané fotografie.

    • Popoludnie s rozprávkami
     • Popoludnie s rozprávkami

     • S cieľom inšpirovať deti k čítaniu a vzbudiť v nich záujem o literárne príbehy, usporiadali sme v piatok 21. apríla podujatie s názvom Rozprávkové popoludnie.

      Zúčastnilo sa na ňom približne 130 žiakov z 1. stupňa a aj viacerí žiaci 8. a 9. ročníka, ktorí si pre mladších spolužiakov pripravili dramaticko-čitateľské aktivity.

      Úvodné stretnutie sa uskutočnilo v tematicky vyzdobenej  telocvični školy, kde si deti (mnohé v rozprávkových kostýmoch) zaspievali a zatancovali na známe melódie z rozprávok. Potom sa rozišli do svojich tried a na stanovištia.

      Žiaci 1. stupňa sa venovali rôznym tvorivým aktivitám, ktorých východiskovou témou bol svet rozprávok: čítali, počúvali, dramatizovali, ilustrovali, riešili kvízy, ale aj vyrábali leporelá, bábky, dokonca aj rozprávkový zámok.

      Ôsmaci a deviataci si pre nich pripravili ďalšie úlohy: v scénkach z rozprávok ich vťahovali do deja a riešili s nimi pracovné listy zamerané na čítanie s porozumením.

      Rozišli sme sa až večer, plní dojmov a príjemných pocitov zo zábavného i podnetného podujatia.

                                                                                                                                             Mgr. Hricová Miriam

      Do galérie Rozprávky boli pridané fotografie.

    • Kvietok nádeje v uliciach nášho mesta /Deň narcisov/
     • Kvietok nádeje v uliciach nášho mesta /Deň narcisov/

     • V piatok 7. apríla 2017 zaplnili ulice nášho mesta dobrovoľníci Ligy proti rakovine zo ZŠ na Bernolákovej, ktorí sa zapojili do 21. ročníka Dňa narcisov. Žiaci ôsmeho a deviateho ročníka spolu s pedagógmi oslovili našich občanov, ale navštívili aj školy a všetky významné podniky a inštitúcie mesta. 

      Na MÚ v Holíči ich milo privítal a zbierku podporil i primátor mesta Zdenko Čambal.

      Aj tento rok sa do boja proti rakovine zapojili členovia Jednoty dôchodcov, ktorí tak posilnili rad mladých dobrovoľníkov. Žltý narcis, ktorý je symbolom tejto zbierky, ale i morálnej pomoci a spolupatričnosti s tými, ktorí s ochorením bojujú, zdobil tak odev mnohých prosociálne zmýšľajúcich Holíčanov.

      Deň narcisov je jedinou verejnoprospešnou finančnou zbierkou Ligy proti rakovine, ktorá získala vašu dôveru, ktorú ste prejavili aj svojím finančným príspevkom.

      Zbierka sa vykonáva za účelom získania prostriedkov na pomoc onkologickým pacientom a ich rodinám, na zabezpečenie informačných a preventívnych kampaní Ligy proti rakovine, na podporu výskumných a klinických projektov.

      Aj vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 3571,02 eur.

      Nech každého, kto prispel a zapojil sa tak do boja proti tejto zákernej chorobe, hreje dobrý pocit z toho, že nezištne pomohol. Veď nikto z nás nevie, či my alebo niekto z našich blízkych nebude niekedy práve na túto pomoc odkázaný.

                                                                                                                                                            Mgr. Lukáš Vašíček

     • Naši strelci na Majstrovstvách Slovenska

     • V dňoch 7. – 8. 4. 2017 sa konali v Brezne majstrovstvá Slovenska v športovej streľbe zo vzduchovky. Svoje sily si zmerali žiaci základných škôl a osemročných gymnázií v disciplíne „vzduchová puška Slávia 30“. Ani tento rok na tomto vrcholnom podujatí nechýbali naši strelci pod vedením trénera Milana Vymyslického. A samozrejme, ani tento rok sa nevrátili domov bez medaile. ZŠ Bernolákova Holíč tu mala zastúpenie v podobe družstva starších žiakov (zloženie: Michal Ružička, Jozef Svitek a Lukáš Trúba), družstva mladších žiakov (zloženie: Monika Havelková, Silvia Vymyslická, Lukáš Horínek). Naši strelci opäť potvrdili svoje kvality a uvedené družstvá starších aj mladších žiakov sa umiestnili na 3. mieste.

    • Čitateľský oriešok 3
     • Čitateľský oriešok 3

     • Čitateľský oriešok je celoslovenská súťaž pre žiakov 2., 3. a 4. ročníka. Jej cieľom je podporiť pozitívny vzťah ku knihám.  Žiaci sa musia prelúskať dvoma veselými príbehmi a nájsť v nich odpovede na jednoduché aj zložitejšie otázky, a vymyslieť postavičkám jedno spoločné dobrodružstvo a nakresliť ho na výkres

      V úlohách si žiaci precvičia čítanie s porozumením a logické myslenie. Súťaž tiež rozvíja ich predstavivosť a obrazotvornosť – vo výtvarnej časti musia zapojiť svoju fantáziu a prepojiť dva príbehy do jedného.

      Z našej školy sa zapojili žiaci 3. a 4.ročníka. Najväčší úspech dosiahol žiak z 3.A Tomáš Rajčák, ktorý sa umiestnil na 3.mieste v kategórii Ocenenie verejnosti.

      Slávnostné odovzdávanie cien sa bude konať  20.apríla 2017 v Zichyho paláci v Bratislave a moderátorkou podujatia bude Adela Banášová, ktorá je patrónkou tohto ročníka súťaže.

      Srdečne blahoželáme!

      Mgr. Jana Hrušecká

    • Okresné kolo Hurbanov pamätník
     • Okresné kolo Hurbanov pamätník

     • Na okresnom kole interpretačnej súťaže Hurbanov pamätník, ktoré sa konalo 6.4. 2017 v Skalici, našu školu reprezentovali dvaja recitátori. Adam Pelikán z 6.B obsadil v II. kategórii – próza 3.miesto a Michal Spiegel z 9.B vybojoval 1. miesto v 3. kategórii -próza a získal postup do krajského kola súťaže Hollého pamätník, ktoré sa bude konať  v Trnave.

      Blahoželáme a budeme držať palce!

    • Aktivity našich chemikov
     • Aktivity našich chemikov

     • Tento rok sme sa po prvýkrát zúčastnili 2. ročníka celoslovenskej chemickej súťaže Objavujeme čaro chémie, ktorej vyhlasovateľ a organizátor je Združenie učiteľov chémie. Jej cieľ je prostredníctvom zážitkovej formy učenia vzbudiť u žiakov záujem o chémiu a rozvíjať ich prírodovednú gramotnosť. Súťaže sa zúčastnila žiačka Petra Vrbová z 9. B so svojim pokusom „Tancujúce hrozienka“. Za veľmi pekne spracovaný a zdokumentovaný pokus bola Petre udelené čestné uznanie. Vyhodnotenie prác sa konalo na 5. národnej konferencii učiteľov chémie v Banskej Bystrici.  

      Objavujeme_caro_chemie__Petra_Vrbova.ppt

    • Naši chemici opäť bodovali!
     • Naši chemici opäť bodovali!

     • 23. marca sa uskutočnilo okresné kolo Chemickej olympiády kategória D v ZŠ Vajanského v Skalici. Našu školu zastupovali traja nádejní chemici. Žiaci museli preukázať svoje vedomosti v teoretickej a praktickej časti. Z umiestnenia našich žiakov máme veľkú radosť, pretože sme obsadili prvé tri miesta. Eva Jazmína Tomečková (9.A) sa umiestnila na 1. mieste, Nicol Ivanová (9.B)  na 2. mieste a 3. miesto obsadil Jakub Chylo (9.B).

      Všetci postupujú do krajského kola.

      Srdečne blahoželáme!

      Na súťaž žiakov pripravovala Mgr. Katarína Štrbová

       

    • Festival vody zaujal školákov, rodičov i verejnosť
     • Festival vody zaujal školákov, rodičov i verejnosť

     • V stredu 22. marca sme si pripomenuli Svetový deň vody. Zorganizovali sme akciu pod názvom Školský festival vody. Súťaž s podobným názvom každoročne organizuje Bratislavská vodárenská spoločnosť a v tomto roku na nej naši žiaci excelovali. A to už bol len krôčik k myšlienke, aby svoje vedomosti a prezentačné zručnosti predviedli širokej verejnosti.

      V telocvični našej školy sa všetci návštevníci nestačili čudovať, aké všemožné experimenty, triky a aktivity sa dajú s „obyčajnou“ vodou realizovať. Že ju možno filtrovať, čistiť, zakaľovať, odkaľovať, destilovať, farbiť, odparovať... Nevraviac o tom, že v nej možno kadečo rozpúšťať a pritom pozorovať rôzne efekty, pozorovať a využívať jej fyzikálne vlastnosti na výrobu lávovej lampy či Herónovej fontány.  Žiaci predviedli množstvo pokusov, uchvátili návštevníkov kvantom vedomostí, ktoré získali z učebných zdrojov, laboratórnych prác, projektov a exkurzií.

      Okrem spomínaných aktivít bola súčasťou podujatia aj ochutnávka zdravých a chutných nesladených nápojov, tiež rôzne kvízy, súťaže, hry i filmová projekcia. Záujem bol aj o zábavno-poučné propagačné materiály, ktoré venovala BVS.

      A treba dodať, že toto podujatie sa nekonalo len v poobedných hodinách 22. marca, ale začalo sa už dávno predtým precíznou prípravou a originálnymi vyučovacími hodinami, kde pedagógmi boli starší žiaci a svoje učiteľské úsilie na tému voda  zamerali na žiakov I.stupňa.Takéto podujatia sa nezaobídu bez organizačného zápalu, nadšenia pre nápady a nesmierneho úsilia zo strany učiteľov-organizátorov. Sú to títo učitelia: Mgr. Štrbová, Mgr. Kotvanová, Mgr. Ravasová, Mgr. Langová a Mgr. Vaňková.

      Všetkým zúčastneným žiakom a pedagógom patrí veľká vďaka.

                                                                                                                      Mgr. Studeničová Renáta

      Do galérie Školský festival vody boli pridané fotografie.

    • Chemická rozprávka
     • Chemická rozprávka

     • V dňoch 16.-17. marca navštívili našu školu predškoláci.  Žiačky chemického krúžku si pod vedením p. učiteľky  Štrbovej  pripravili  pre deti  akciu s názvom Chemická rozprávka.  Deti boli priamo vtiahnuté do deja rozprávky a hravou formou jednoduchých chemických pokusov pomohli odkliať princeznú.

      Do galérie Chemická rozprávka boli pridané fotografie.

    • Obvodné kolo Hurbanov pamätník
     • Obvodné kolo Hurbanov pamätník

     • V utorok 14. marca 2017 sa náš recitačný tím zúčastnil na obvodnom kole súťaže Hurbanov pamätník, ktoré sa konalo v priestoroch Základnej umeleckej  školy Holíč.  

      Umiestnenie našich žiakov:

      I.kategória – próza: Patrícia Pikartová (IV.A) - 2.miesto

      II. kategória – próza: Adam Pelikán (VI.B) - 1.miesto. Postupuje do okresného kola.

                               Poézia: Timea Dinková (V.A) – 3.miesto

      III. kategória – poézia: Denisa Václavíková (IX.A) – 3.miesto

       Do okresného kola, ktoré sa bude konať v Skalici, automaticky postupuje aj žiak IX.B Michal Spiegel, ktorý nás v minulom školskom roku úspešne reprezentoval v krajskom kole.

      Všetkým srdečne blahoželáme!

       

      Do galérie Obvodné kolo Hurbanov pamätník boli pridané fotografie.

    • Okresné kolo Pytagoriády
     • Okresné kolo Pytagoriády

     • Dňa 14.3.2017 v okresnom kole Pytagoriády naši piataci dosiahli skvelé umiestnenie. Stanislav Suchovský z 5.B sa umiestnil na prvom mieste a Tomáš Škrovan z 5.A sa umiestnil na treťom mieste. Pripravovali ich pani učiteľka Mgr. Kotvanová a pani riaditeľka Mgr. Studeničová. Našim šikovným matematikom blahoželáme.

    • Vynikajúci úspech našich strelcov v krajskom kole
     • Vynikajúci úspech našich strelcov v krajskom kole

     • Dňa 10.3.2017 sa  v telocvični našej školy konali Majstrovstvá  Trnavského kraja  základných škôl v športovej streľbe zo vzduchovky, na ktorých sa zúčastnilo 12 škôl Trnavského kraja.

      Naši žiaci opäť zabojovali a získali výborné umiestnenie.

      V kategórii starších žiakov sa Michal Ružička (8.A) umiestnil na 1.mieste, Jozef Svitek (8.A) na 3.mieste a Lukáš Trúba (9.A) na 4.mieste.

      V kategórii mladších žiačok sa na 1.mieste umiestnila Monika Havelková (7.A), Silvia Vymyslická (4.C) na 2.mieste.

      V kategórii mladších žiakov sa Lukáš Horínek (4.C) umiestnil na 3.mieste a  Patrik Janda (6.B) na 4.mieste.

      Na Majstrovstvá SR, ktoré sa uskutočnia začiatkom apríla v Brezne,  postupuje družstvo starších žiakov v zložení Ružička, Trúba, Svitek a družstvo mladších žiakov v zložení Vymyslická, Havelková, Horínek, ktoré v tejto súťaži obsadili 1.miesto.

      Žiaci trénujú pod vedením p. Milana Vymyslického.

      Srdečne blahoželáme!

      Do galérie Majstrovstvá Trnavského kraja v športovej streľbe boli pridané fotografie.

    • Karneval ŠKD 2017
     • Karneval ŠKD 2017

     • Dňa 3.3.2017 pani vychovávateľky usporiadali pre deti v ŠKD detský karneval, ktorý sa uskutočnil v pestro vyzdobenej spoločenskej miestnosti. Veselé šantenie sa začalo veľmi peknou promenádou karnevalových masiek, pokračovalo, tancom, hrami a rôznymi súťažami. Všetky masky boli odmenené sladkou odmenou.

      Ďakujeme za príjemne strávené karnevalové odpoludnie.

      Do galérie Karneval ŠKD 2017 boli pridané fotografie.

    • Fašiangy v nultom ročníku
     • Fašiangy v nultom ročníku

     • Obdobie od Troch kráľov do Popolcovej stredy nazývame fašiangy. Počas fašiangov vždy prevládala bujará zábava. Po dedinách sa chodievalo v sprievode v maskách, spievalo sa a hodovalo. Aj my v 0.ročníku sme si o fašiangových zvykoch porozprávali a mali sme FAŠIANGOVÚ ZÁBAVU. Deti v maskách tancovali a spievali pieseň Fašiangy, Turíce ... Zajedli sme si tradičné šišky i iné dobroty. Zábava sa vydarila a deti boli spokojné.

      Do galérie Fašiangy v 0.ročníku boli pridané fotografie.