• Významný slovenský ilustrátor opäť medzi nami

     • V utorok 20. februára sa naša spoločenská miestnosť premenila na malú galériu. Vystavovali v nej svoje práce malí a mladí výtvarníci, ktorí sa zapojili do 2. ročníka výtvarnej súťaže „Zimná krajina“, ktorú sme po úspešnom 1. ročníku opäť vyhlásili. Súťažilo sa v troch kategóriách – materské školy, I. stupeň základných škôl a II. základných škôl. Významným porotcom bol aj v tomto roku známy slovenský ilustrátor Miro Regitko, ktorý nielen jednotlivé práce posudzoval, ale aj víťazom osobne odovzdal diplomy a ceny. Do súťaže sa celkovo zapojilo 128 detí. Umiestnenie bolo nasledovné:

      1.kategória

      1. miesto               Klára Antálková, MŠ Kúty

      2. miesto               Viktória Kubinová, MŠ Kúty

      3. miesto               Hugo Bartoň, MŠ Kúty

       

      2.kategória

      1. miesto               Viktória Hanzalíková 1. A

      2. miesto               Tomáš Šedivý 3. B

      3. miesto               Matias Pollák 3. C

       

      3.kategória

      1. miesto               Šarlota Špačková 5. B

      2. miesto               Denis Ivan 9. B

                                    Mário Haraba 6. A

      3. miesto               Natália Veselá 8. C

                                    Alexandra Iršová 8. A

      CENA POROTY

      Radka Mikičová 6. B

                Po skončení slávnostného vyhodnotenia čakala deti veľmi zaujímavá beseda a pre víťazov bol tiež pripravený výtvarný workshop, ktorý viedol náš hosť. Počas besedy porozprával svojim „mladším kolegom“ ako on začínal svoju ilustrátorskú kariéru, koľko kníh a učebníc zilustroval, ukázal im rozmanité ilustrácie a tiež im prezradil ako vyzerá jeho bežný ilustrátorský deň.

      Naša škola od pána Miroslava Regitka dostala ako darček ďalší obrázok. A tak veselej Červenej čiapočke z vlaňajška už nebude v knižnici smutno.

      Tešíme sa opäť o rok. Do skorého maľovania priatelia!

     • Návšteva zdravotného strediska

     • Dňa 12.02.2024 sa žiaci 3.A vybrali na hodine vlastivedy navštíviť zdravotné stredisko, konkrétne zubnú ambulanciu. Pani doktorka im ukázala, ako prebieha návšteva u zubára a pripomenula nám dôležitosť pravidelných preventívnych prehliadok.

     • Okresné kolo dejepisnej olympiády

     • Najlepší úspešní riešitelia dejepisnej olympiády v školskom kole si zmerali sily s protihráčmi v kole okresnom. Dňa 5. februára nás potešili svojimi výsledkami a traja z nich postupujú do krajského kola. Úspešnou riešiteľkou sa stala Nikola Lovecká 9. A. Do krajského kola postupujú Kristián Bartal 7. A, Mária Klein 8. B, Patrik Irša 9. B. Prajeme im veľa úspechov.

     • Zápis žiakov do I. ročníka

     • Vážení rodičia,

      Základná škola Holíč, Bernolákova 5 v tomto školskom roku umožňuje rodičom vyplniť prihlášku žiaka do 1. ročníka elektronicky.

      Uvedenú prihlášku nájdete na webovej stránke našej školy:

      www.zs-holic.edupage.org v hornej lište Elektronická prihláška žiaka do 1. ročníka. Po rozkliknutí vyplňte prihlášku a vytlačenú prineste k zápisu do školy.

      Ak túto možnosť nemáte, vyplníme elektronickú prihlášku pri zápise v škole spolu s Vami.

      V súlade s platnou legislatívou je nevyhnutná prítomnosť obidvoch zákonných zástupcov (rodičov) na zápise. V prípade neprítomnosti jedného rodiča vyžadujeme písomný súhlas tohto rodiča so zapísaním dieťaťa na našu školu. Tlačivo nájdete na stránke našej školy v časti pre rodičov pod názvom Vyhlásenie o podpisovaní písomnosti jedným rodičom.

       

       

                                                                             Mgr. Renáta Krajčovič Studeničová

                                                              riaditeľka ZŠ Holíč, Bernolákova 5

                                                                            

     • Školské kolo Chemickej olympiády

     • Dňa 8. februára sa uskutočnilo školské kolo Chemickej olympiády kategória D. Súťaž v tejto kategórii je určená pre žiakov ôsmeho a deviateho ročníka. Tento rok sme mali troch súťažiacich, Natália Holešová z 9. A, Marián Kwašnievský a Patrik Irša z 9. B,  všetci skončili ako úspešní riešitelia.

      Žiakom ďakujeme za účasť a veríme, že sa postupujúcim bude dariť aj v okresnom kole.

     • Návšteva vojenského múzea

     • Piatok 2. februára žiaci 8. a 9. ročníka netrpezlivo očakávali autobus, cieľom cesty bola Viedeň. Navštívili tam Vojenské múzeum, kde sa mohli viac dozvedieť o histórii krajiny, ale aj samotných bojoch. Múzeum je krásnou architektonickou pamiatkou. František Jozef I. dal v roku 1849 tento skvost postaviť, najprv budova slúžila ako kasárne a neskôr tu bolo založené múzeum. Vnútri sa nachádza veľa exponátov, ktoré žiakov uchvátili, z fotografií a obrázkov však bola cítiť veľká bolesť, ktorú ľudia prežívali. Je potrebné, aby sa žiaci dozvedeli, čo najviac o histórii a poučili sa z chýb, ktoré boli napáchané.

     • Olympiáda v anglickom jazyku

     • Dňa 17.1. sa na ZŠ Vajanského 2 v Skalici konalo okresné kolo súťaže Olympiády v anglickom jazyku. ZŠ Bernolákova 5 reprezentovali v kategórii 1A Valentína Vachová (žiačka 7.A) a v kategórii 1B Adela Lukovská (žiačka 9.A). Obe žiačky nielenže obstáli v konkurencii, ale Valentína svoju kategóriu vyhrala a postupuje do krajského kola. Máme veľkú radosť, že bude reprezentovať nielen našu školu, ale aj naše mesto. Víťazke ešte raz zo srdca gratulujeme a samozrejme držíme palce.

     • Školské kolo biologickej olympiády

     • Dňa 11.1.2024 sa uskutočnilo školské kolo biologickej olympiády v kategórii C- TP. Súťažili medzi sebou žiaci 8. a 9. ročníkov:

      Holešová Natália z 9. A  a Patrik Irša z 9. B triedy .

      Micháliková Eva, Neuročná Karla, Menšíková Simona, Vépyová Nela, Klein Mária, Antonovici Karin, Kubátová Lila z triedy 8. B.

      Ovečka Martin, Hrušecký David, Valachovičová Klaudia, Hajossy Šimon a Šimková Klára z triedy 8. A.

      Lysenko Mariia, Pavlačková Natália, Šantavá Liliana a Veselá Natália z triedy 8. C.

      Na prvom mieste s najvyšším počtom bodov sa umiestnil Patrik Irša, na druhom mieste Eva Micháliková a na treťom mieste sa umiestnila Mária Klein.

      Všetkým zúčastneným žiakom ďakujeme za účasť a prvým dvom umiestneným žiakom prajeme veľa šťastia a úspechov v okresnom kole.

     • Korčuľovanie na hodine telesnej výchovy

     • Keďže je vonku nádherne mrazivo, rozhodli sme sa, že toto počasie využijeme. Korčuľovanie je šport pre všetkých, nevyžaduje si žiadny špeciálny výstroj, stačí ľadová plocha a dobre nabrúsené korčule. Premávať sa na zamrznutom rybníku je veľká zábava. Nielenže sa deti naučia udržať rovnováhu a zlepšia si koordináciu, ale pri tejto aktivite zapájajú celé telo, zlepšujú držanie tela, precvičujú všetky svaly. Korčuľovanie je jeden z mála športov, ktorý prispieva k utužovaniu imunitného systému, priaznivo pôsobí pri  dýchacích problémoch, podporuje pohyblivosť. Zimné korčuľovanie teda prináša iba samé pozitíva. Aktivita v týchto mrazivých dňoch má svoje čaro a dokáže v nás zburcovať endorfíny šťastia a šťastné tváre detí hovoria za všetko.

     • Turnaj vo vybíjanej

     • Dňa 18.12.2023 sa na SOŠP Jozefa Čabelku v Holíči konal tradičný vianočný turnaj vo vybíjanej žiačok 8. a 9. ročníka. Našu školu reprezentovalo družstvo zložené zo žiačok siedmeho ročníka - Aneta Petríková, Aneta Pražská, Hana Hanzalíková (7.A), Vanda Brišková, Aneta Čuhaničová, Dominika Mačeková, Simona Slusarčíková a Michaela Juríková (7.B), ktoré si svojimi kvalitnými výkonmi z turnaja odniesli výborné druhé miesto, keď si postupne poradili so ZŠ Brodské, ZŠ Strážnická Skalica, ZŠ Šaštín-Stráže, remízovalo so ZŠ Dojč a na záver nestačilo na výborne hrajúce dievčatá zo ZŠ Cerová. Dievčatám gratulujeme a veríme, že nás aj naďalej budú tešiť a reprezentovať svojimi výkonmi.

    • Vianočný čas
     • Vianočný čas

     • Mesiac december sa v ZŠ Bernolákova niesol okrem školských povinností v duchu príprav na najkrajšie sviatky v roku. Žiaci na hodinách techniky a výtvarnej výchovy tvorili vianočné dekorácie, ktorými zdobili interiér školy. Kalendár decembrových podujatí bol naozaj pestrý. Tradične nás potešil Mikuláš so svojou družinou, ktorá nám rozsvietila vianočný stromček. Naše pozvanie prijali aj deti z MŠ, pre ktoré si p. vychovávateľky pripravili kreatívne činnosti, ktorými si spríjemnili čakanie na Vianoce.

      Tvorivé dielničky sa zrealizovali aj v niektorých triedach, kde sa spolu s rodičmi naladili na predvianočnú atmosféru. Starší žiaci navštívili vianočné trhy v našom hlavnom meste. Deti z ŠKD potešili svojou prítomnosťou a pripraveným kultúrnym programom našich seniorov na Zámockej ulici. V rámci projektu Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok prejavili žiaci empatiu a prosociálne správanie prinesenými darčekmi. K Vianociam bezpochyby patria aj rozprávky, a preto sme si nenechali ujsť slovenskú rozprávku Perinbaba a dva svety, čím sme podporili slovenskú kinematografiu.

      Posledný pracovný deň starého roka si triedni učitelia spolu so žiakmi spríjemnili vianočnými besiedkami.

      Kolektív ZŠ Bernolákova Vám praje radostné prežitie vianočných sviatkov v plnom zdraví a všetko dobré v novom roku 2024.

     • Vianočné dielničky s rodičmi

     •           V stredu 13. 12. 2023 sa v 2.B a 2.C triede uskutočnili vianočné tvorivé dielničky. Rodičia na malú chvíľu zastavili svoje uponáhľané kroky a spoločne  s deťmi sa ponorili do vianočného sveta, v ktorom nechýbala skvelá nálada a zo všadiaľ sa šírila neodolateľná vôňa vianočného pečiva, punču a kávy. Mamičky a ockovia spoločne so svojimi ratolesťami vyrábali nádherné svietniky a vianočné ozdoby. V príjemnej predvianočnej atmosfére čas rýchlo plynul. Dúfam, že si každý z tohto krásneho stretnutia odniesol kúsok predvianočnej atmosféry aj domov. Srdečná vďaka patrí rodičom, ktorí sa dielničiek zúčastnili. Ďakujeme!

     • Vianočné dielničky ŠKD

     • Dňa 12. a 13.12. 2023 pani vychovávateľky ŠKD pripravili pre deti z MŠ v Holíči Vianočné dielničky, kde si deti mohli vytvoriť rôzne darčeky, ktoré si zobrali domov. Deťom sa predvianočná atmosféra páčila.

     • Riaditeľské voľno

     • Riaditeľka školy oznamuje, že poskytuje žiakom ZŠ Bernolákova 5, Holíč z prevádzkových dôvodov  

      riaditeľské voľno na deň 22. decembra 2023,  t.j.  piatok,

      podľa § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon).

     • 16. ročník Dejepisnej olympiády - školské kolo

     • Žiaci si zmerali svoje sily vo vedomostiach z oblasti histórie. Prekvapili svojím záujmom o históriu, čo dokazujú aj výsledky. Súťažili žiaci 6. až 9. ročníka, úlohy mali rôzny stupeň náročnosti. Okrem školského učiva, žiaci hravo zvládli aj tohtoročnú tému ,,Hrady a zámky na území Slovenska,,. Do okresného kola postúpili z každého ročníka dvaja žiaci a to:


      6. ročník: Tomáš Vulgan, Liliana Klein
      7. ročník: Kristián Bartal, Mia Valová
      8. ročník: Mária Klein, Karin Antonovici
      9. ročník: Patrik Irša, Nikola Lovecká


      Všetkým ostatným úspešným riešiteľom blahoželáme a prajeme veľa šťastia do budúcnosti.

     • Povolanie FOTOGRAF

     • Žiaci 8.B si vyskúšali, aké náročné, ale zároveň zaujímavé vie byť povolanie FOTOGRAF. V novembri pod vedením svojej pani učiteľky informatiky vytvorili z rôznych dekorácií a fototapety vianočnú scénu a vyfotili žiakov 1. a 2. ročníka. V ďalšej fáze sa fotky roztriedili a ďalej upravili – retušovali, orezávali a vytvorili sa návrhy vianočných pohľadníc. V závere sa vyhotovili fotky v papierovej podobe a taktiež sa rozposlali rodičom v elektronickej podobe na mail. Veríme, že sme všetkých rodičov milo potešili.


      Fotografický tím: Žiaci 8.B– Eva Micháliková, Nikol Mikičová, Lukáš Ferov, Lila Kubátová a Karin Antonovici.

     • Mikuláš

     • Aj na našej škole chodil dňa 6.12.2023 Mikuláš so svojimi pomocníkmi čertom a anjelom. Pre deti mal prichystané sladké prekvapenie.