• Netradičná hodina biológie

     • Naši piataci prežili netradičnú hodinu biológie, keď sme mohli medzi nami privítať predsedu Slovenského rybárskeho zväzu Miestnej organizácie  Holíč p. Králika a rybárskeho hospodára p. Nátera.  Pripravili si pre nás zaujímavú, interaktívnu prezentáciu o rybách.  Veľa sme sa dozvedeli o stavbe tela, spôsobe života rýb, o  výživovej hodnote rybieho mäsa a veľa iných zaujímavostí. Prezentácia bola spojená aj s ukážkou živých rýb, žiaci si mohli pozrieť ozubené ústa šťuky aj bezzubé ústa kapra.  Tiež nám porozprávali o chove rýb a o  výlove rybníka. Deti sa veľa pýtali, bolo vidieť, že sa im takéto vyučovanie páči. Vyučovacia hodina ubehla neuveriteľne rýchlo a deti opúšťali učebňu s úsmevom a malým darčekom.

      Ďakujeme p. Králikovi a p. Náterovi, že si našli čas, prišli medzi nás a odovzdali nám cenné informácie.

      ĎAKUJEME!

      Do galérie Netradičná hodina biológie boli pridané fotografie.

     • Európsky týždeň športu

     • Neseď a hýb sa! bola výzva pre žiakov 1.stupňa našej školy v rámci Európskeho týždňa športu. Žiaci absolvovali turistickú prechádzku do lesoparku Poveterný mlyn. Zábavu na športových stanoviskách a beh lesoparkom zvládli všetci zúčastnení žiaci.

      Za pomoc pri organizovaní športovej aktivity ďakujeme žiačkam 8.ročníka.

     • Mesto robotov a Noc výskumníkov 2019

     • Dňa 27. septembra sme navštívili interaktívnu výstavu pod názvom „Mesto robotov “ v NC Avion. Na výstave sme mohli vidieť 72 najnovších robotov z Japonska, USA, Južnej Kórey, Veľkej Británie a Ruska. Taktiež tu bolo pre nás pripravených osem zón virtuálnej a rozšírenej reality, divadlo robotov, zariadenia na pohybovanie objektmi silou mysle. Na začiatku výstavy nás privítalo robotické dievča Kiki, ktorá sa rada rozprávala, fotila a objímala. Videli sme robotov, ktorí za nás môžu zastať domáce práce. S veľkým záujmom sme si pozreli robotického psíka. Mali sme možnosť sa vydať na cestu galaxiou, leteli sme do vesmíru výťahom cez všetky vrstvy atmosféry. Porovnávali sme svoju hmotnosť na planétach našej Slnečnej sústavy. A nechýbala ani fyzická aktivita v podobe tanečných vystúpení vo virtuálnej zóne.

      V poobedňajších hodinách sme sa presunuli do Starej tržnice, kde už niekoľko rokov po sebe navštevujme Noc výskumníkov. Žiaci, ktorí mali záujem o ďalšie vedecké poznatky, si mohli z množstva stánkov vybrať zaujímavosti napríklad z oblasti geológie, matematiky, chémie, fyziky... Vedci zrozumiteľným jazykom trpezlivo vysvetľovali všetkým návštevníkom javy tak, aby ich každý pochopil.

     • Európsky deň jazykov

     • 26. september v našej škole bol aj v tomto roku dňom hier, aktivít a nových poznatkov o iných jazykoch a kultúrach. Ďakujeme vyučujúcim, ktoré pre žiakov pripravili program na hodinách anglického i nemeckého jazyka, a deťom, ktoré sa do činností zapojili, a týmto spôsobom si pripomenuli Európsky deň jazykov.

     • Prírodovedné múzeum Bratislava

     • Dňa 13. septembra navštívili naši šiestaci a deviataci niekoľko expozícii v Prírodovednom múzeu. Konkrétne sme mali možnosť vidieť expozície: Príbeh života na Zemi, Biodiverzita Slovenska, Biodiverzita Zeme a Klenoty Zeme. Postupne sme sa počas prehliadky oboznámili s dávno vyhynutými spoločenstvami na Zemi, prešli sme si jednotlivé obdobia cez prvohory, druhohory.. mali sme možnosť vidieť mamuta v reálnej veľkosti a mnohé iné zaujímavosti. Veľmi peknou časťou bola Biodiverzita Slovenska a Zeme, kde sme mohli vidieť v skutočných veľkostiach živočíchy, ktoré žijú u nás. Posledná expozícia predstavovala prostredníctvom 1100 vzoriek  vyše 700 minerálov zo Slovenska alebo zahraničia.

     • Vedecký veľtrh

     • Veda nemusí byť postrachom pre našich žiakov...

      Práve s takýmto mottom sme prišli na podujatie Vedecký veľtrh, ktorý sa uskutočnil 13. septembra a bol určený pre žiakov základných škôl a študentov stredných škôl. Viac ako 20 katedier fakúlt vysokých škôl a viac ako 25 stredných škôl prišlo ukázať výsledky svojej práce. Naši šiestaci, ktorí sa s predmetom fyzika  ako vedným odborom stretávajú prvýkrát, mohli na vlastné oči vidieť zaujímavé nielen fyzikálne, ale aj  chemické experimenty, ktoré sa niesli v duchu hesla „Chémia je náš život, naša budúcnosť“ (alchymistická dielňa - čarovné nápoje, ohnivé experimenty, variácia so suchým ľadom; Sherlock Holmes v chemickom laboratóriu - odtlačok, odkazy špiónov, domáce výbušniny; chémia v prírode - príroda v chémii - domáca lekáreň; biotechnológia mení svet; farebný svet pigmentov – farebná cesta časom). Z oblasti fyziky mohli žiaci vidieť ukážky super počítačov, Teslovu cievku, tekutý magnet a iné zaujímavosti. Pre našich deviatakov tento veľtrh poskytuje možnosť sa zorientovať v oblastiach, ktorým sa venujú stredné školy.

     • Dni európskeho kultúrneho dedičstva

     • V rámci Dní európskeho kultúrneho dedičstva žiaci tretieho ročníka navštívili Holíčsky zámok a bylinkovú záhradu.

     • Projekt Recyklohry

     • Od tohto školského roku sa naša škola zapojila do projektu Recyklohry.  V rámci tohto projektu sa bude zberať drobný elektroodpad, ako napr. rádiá, mp3 prehrávače, diskmany, walkmany, kalkulačky, telefóny, drobné počítačové vybavenie, elektrické hračky, hudobné nástroje, varné kanvice, kulmy, fény, aku skrutkovače a iné, ktoré musia prejsť otvorom 25cm x 20cm.  Všetky elektrozariadenia musia byť kompletné a čisté. Ďalej budeme naďalej zberať aj použité batérie. Za nazberané batérie a elektrické zariadenia škola získa body, za ktoré budú kúpené pomôcky na vyučovanie. Do zbernej nádoby prosím nevhadzujte žiarivky a úsporné žiarovky. Zbernú nádobu – červený kontajner nájdete vo vestibule školy.  Ďakujeme za zapojenie sa do súťaže.

     • Exkurzia PRAHA – Strahovský kláštor

     •  

      Dňa 24.9.2019 sa desať žiakov našej školy spolu s učiteľmi Mgr.Pochylým a Mgr.Kondekovou zúčastnilo exkurzie Strahovského kláštora premonštrátov. V kláštore sídli Pamätník  národného písomníctva. Naším cieľom bolo navštíviť slávnu Strahovskú knižnicu a pozrieť si pamiatky Starého mesta. Strahovská knižnica uchováva v Teologickej a Filozofickej sále viac ako 200 -tisíc kníh, z toho vyše 3000 rukopisov a 1500 prvotlačí. Súčasťou knižnice je aj zbierka rôznych zemepisných a astronomických glóbusov  a takzvaný kabinet kuriozít, predchodca neskorších múzeí. Po kláštore nás  sprevádzal premonštrát páter Bazil, kňaz z holíčskej farnosti.  Zaujímavá bola aj prehliadka  v Múzeu miniatúr, kde sme pod mikroskopmi mohli sledovať najväčšiu zbierku mikrominiatúr v Európe. Cestou zo Strahova sme si pozreli pamiatky mesta Prahy – Hradčany, sídlo českého prezidenta, Karlov most, Pražský orloj a sochu sv. Václava na Václavskom námestí. Výlet sa nám veľmi páčil, bol zaujímavý a priniesol nám  zaujímavé nové poznatky.

     • Basketbalová akadémia

     • Ďakujeme hráčom z MŠK BO Holíč, ktorí našim žiakom 1.- 4. ročníka odohrali exhibíciu v basketbale. Deti tak budú mať možnosť zapísať sa v pondelok 9.9. 2019 v športovej hale na Kollárovej ulici do Basketbalovej akadémie.

     • Slávnostné otvorenie šk.roka 2019/20

     • V pondelok, 2. septembra 2019 o 8.15 h., sa na školskom dvore uskutočnilo slávnostné otvorenie šk. roka 2019/20 za účasti primátora mesta Holíč PhDr. Zdenka Čambala a ďalších hostí. Okrem slávnostných príhovorov si prítomní rodičia a žiaci vypočuli krátke recitačno-hudobné pásmo ako motivačné spríjemnenie prvých školských chvíľ. Ešte raz prajeme všetkým žiakom a ich učiteľom, aby im škola prinášala veľa potešenia a radosti z úspechov.

      Do galérie Slávnostné otvorenie šk.roka 2019/20 boli pridané fotografie.

     • Oznam stravníkom

     • Vážení rodičia,

      v prílohe si môžete stiahnuť zápisný lístok stravníka na šk. rok 2019/2020 alebo si ho môžete osobne vyzdvihnúť v kancelárii ŠJ od 21.8. v čase od 8.00 do 13.00 hod. Dňa 28.8.2019 budú v kancelárii ŠJ od 8.00 do 16.00 hod.

      Všetky potrebné informácie nájdete v priloženom zápisnom lístku

      .zapismy-listok.pdf

     • Čistý deň

     • V utorok 25.júna 2019 sa žiaci našej školy zúčastnili súťaže  preventívneho programu „Čistý deň“, ktorá sa konala na kúpalisku  v Zlatníckej  doline v Skalických horách. Usporiadateľom tejto akcie bola už 12 krát Stredná zdravotnícka škola v Skalici. Tento rok po prvýkrát sa súťaže zúčastnili okrem stredných škôl aj štyri základné  školy. Náš tím  tvorilo 10 žiakov 7.a 8.ročníka – M. Hrušecký,  P. Habala,  A. Poláček,T. Škrovan, N. Černý, L. Zlochová, V. Langerová, R. Ščepková, E. Dobešová, L. Steinerová, ktorí sa umiestnil na peknom 3. mieste. Väčšina súťažných disciplín  sa odohrávala v bazénoch kúpaliska, čo nám vyhovovalo, nakoľko počasie bolo prekrásne a my sme si tento deň skvele užili.

      Do galérie Čistý deň boli pridané fotografie.

     • Leto v ŠKD

     • Posledný týždeň v ŠKD bol pre deti zábavný . Deti maľovali na asfalt farebnými kriedami podľa vlastnej fantázie obrázky zvierat, filmových a rozprávkových postavičiek. Dokonca pani riaditeľke splnili želanie , nakresliť snehuliakov, aby sa na chvíľu ochladila.  Deti s chuťou splnili jej želanie s odkazom "pre najlepšiu pani riaditeľku". ❤

      Deťom sme pripravili "letné striekanie vodou z hadice , vodných pištolí a fliaš" , ktoré si deti priniesli. Po ochladení si išli odpočinúť , osušiť sa a posilniť na ďalšie striekanie. Táto akcia sa deťom veľmi páčila a určite budú spomínať na perfektné ukončenie školského roka.

      Do galérie Leto v ŠKD boli pridané fotografie.

     • Športová olympiáda žiakov II.stupňa

     • Dňa 12.6. sa uskutočnil na našej škole druhý ročník športovej olympiády žiakov II. stupňa, ktorý prebehol na futbalovom ihrisku TJ Iskra Holíč. Súťažilo sa v piatich disciplínach: beh na 60 metrov, beh na 300 metrov, 4x60 metrov štafetový beh, trojskok, hod kriketovou loptičkou. Olympiády sa zúčastnilo 100 detí z druhého stupňa, ktoré boli rozdelené do dvoch kategórií: mladší žiaci / 5. a 6. ročník / a starší žiaci / 7. ,  8. a 9 ročník /. Odmenení boli víťazi jednotlivých kategórií, ale aj kolektívy jednotlivých tried v štafetovom behu. Akcia prebehla za pekného počasia k veľkej spokojnosti súťažiacich, ale aj organizátorov. Verím, že deti si odniesli veľa športových zážitkov a už sa všetci tešíme na III. ročník.

       

      Do galérie Športová olympiáda žiakov II.stupňa boli pridané fotografie.

     • Návšteva zámku Schloss Hof

     • Neďaleko nášho hlavného mesta, za veľkou riekou  a hustým lesom sa nachádza krásny zámok Schloss Hof. Žil tam princ Eugen. Jeho zámok obklopovali krásne záhrady plné farebných kvetov , sôch a vzácnych drevín. To čarovné miesto  bola doplnená prekrásnymi fontánami.  Raz ho navštívili deti zo Slovenska, aby sa potešili týmto zámkom.  Boli to štvrtáci s pani učiteľkami.  I keď princa nevideli, dozvedeli sa o ňom veľa zaujímavých vecí.  Deťom sa výlet veľmi páčil, a možno  tento krásny zámok, ktorý sa veľmi podobal  zámku v Holíči, niekedy navštívia i so svojimi rodičmi.

      Do galérie Návšteva zámku Schloss Hof boli pridané fotografie.

     • Deň pohybu

     • Dňa 3.6.2019 sa na našej škole uskutočnil Deň pohybom ku zdraviu. Tento deň vyhlásila Svetová zdravotnícka organizácia ešte v roku 2002 a navrhla, aby sa týmto dňom stal 10.máj. Avšak kvôli nepriaznivému počasiu sme si tento svetový deň pripomenuli až neskôr. Žiaci 9.B si pre žiakov druhého stupňa pripravili stanovištia, na ktorých si mohli vyskúšať rôzne športy, ako napríklad: futbal, vybíjaná, florbal, basketbal ... . Deviataci chceli upozorniť na sedavý spôsob života, ktorý má negatívny účinok na naše zdravie. Žiaci druhého stupňa si tento deň užili a urobili niečo dobré pre svoje zdravie.   

       Do galérie Deň pohybu boli pridané fotografie.

     • Športová olympiáda detí I.stupňa

     • Pondelok  3. júna sme sa prebudili do krásneho slnečného rána. V tento deň sa na  našej škole uskutočnila Športová olympiáda detí 2019. Toto podujatie sa uskutočnilo  už štvrtý  raz a zúčastnilo sa ho 94 malých športovcov z I. stupňa.  Deti prišli na futbalový štadión a dlho očakávané zápolenie mohlo začať. Súťažilo sa  v behu na 50m, 200m, v štafetovom behu, v skoku do diaľky z miesta a v hode medicinbalom.  Tento veľký športový deň bol ukončený vyhlásením víťazov, odovzdaním diplomov, medailí a nechýbala i malá sladkosť  na doplnenie energie a chuti si zašportovať opäť o rok.

      Do galérie Športová olympiáda detí I.stupňa boli pridané fotografie.

     • Deň detí

     • Dňa 31.5.2019 žiaci 9.B s pomocou triedy 9.A pripravili Deň detí pre prvý stupeň. Táto akcia sa konala na školskom dvore, kde sa deti prvého stupňa mohli zabaviť na rôznych aktivitách. Deti si mohli zaskákať vo vreciach, vyskúšať si rozprávkový beh, hľadať stratený poklad či iné zábavné aktivity. Dúfame, že sa deti pobavili, a užili si tento krásny slnečný deň.  

      Do galérie MDD boli pridané fotografie.