• Majstrovstvá okresu v malom futbale

     • Dňa 7.5.2018 sa uskutočnili Majstrovstvá okresu mladších žiakov v malom futbale. Naši chlapci - Timotej Tolla, Samuel Křižan, Patrik Škrovánek, Michal Ralbovský, Peter Habala, Daniel Zima, Lukáš Vymyslický, Adam Krištofík, Tomáš Porubský - bez menšieho zaváhania vyhrali skupinu a postúpili do finále, kde zvíťazili nad ZŠ Vajanského 2, Skalica a tým obsadili celkové prvé miesto. Tým si zabezpečili postup na majstrovstvá kraja. Za tento vynikajúci výsledok im gratulujeme.

     • McDonald´s Cup

     • Dňa 4. mája sa v Základnej škole Mallého v Skalici uskutočnil Mc Donalds cup. Z ôsmych družstiev si najlepšie počínalo družstvo za Základnej školy Vajanského, ktoré nakoniec celý turnaj v mini futbale vyhralo.

      Naše družstvo v zložení  Pelikán Samuel, Šebesta Andrej, Ivan Dušan, Deščík Andrej, Křižan Adam, Látalová Agáta, Rehušová Sylvia vybojovalo krásne druhé miesto, keď podľahli len družstvu už spomínanej školy zo Skalice.

      Do galérie McDonald´s Cup boli pridané fotografie.

     • Okresné kolo mladých záchranárov CO

     • Štvrtok 3.mája 2018 patrilo rekreačné stredisko Gazárka Šaštín - Stráže žiakom ZŠ, ktorí súťažili v okresnom kole "Súťaže mladých záchranárov CO". Spomedzi 12 škôl v okrese Skalica naše družstvo v zložení: Michal Ružička - 9.A, Monika Havelková - 8.A, Mário Štefík - 8.A, Michaela Lukáčová - 8.B sa umiestnilo na 2.mieste a postupujú na krajské kolo, ktoré bude dňa 10. mája 2018 v Trnave.

      Súťaž obsahuje viacero disciplín, v ktorých musia súťažiaci preukázať nielen teoretické vedomosti z oblasti CO, dopravnej výchovy, požiarnej ochrany a zdravotníckej prípravy, ale i praktické zručnosti, ktoré zahŕňali streľbu zo vzduchovky, hasenie malých požiarov, orientáciu v teréne, použitie ochranných masiek, ako aj poskytovanie prvej pomoci.

      Umiestneným družstvám odovzdali prednostovia Okresných úradov Senica a Skalica Vladimír Kocourek a Viera Kučerová diplomy, víťazné poháre, medaily a vecné ceny. Žiakov pripravovala Mgr. Katarína Vaňková.

      Blahoželáme!

       

      Do galérie Mladý záchranár CO boli pridané fotografie.

     • Okresné kolo Chemickej olympiády

     • Dňa 22. marca sa uskutočnilo okresné kolo Chemickej olympiády kategória D v ZŠ Vajanského v Skalici. Našu školu reprezentovali žiačky 9.A Nicol Fanturová a Júlia Mikulová. Chemici svoje vedomosti preukázali v teoretickej aj praktickej časti. Ako dlhoročná učiteľka, ktorá žiakov každoročne pripravuje na chemickú olympiádu, musím tento rok podotknúť, že práve odhodlanosť týchto dievčat ich priviedla k úspešnému výsledku. Nicol Fanturová sa umiestnila na 1. mieste a Júlia Mikulová na 2. mieste. Veríme, že sa obidvom žiačkam bude dariť aj v krajskom kole, ktoré sa uskutoční 26. apríla v Trnave.

       

     • Chemici sa hrajú...

     • Vedecké predmety na školách nepatria u žiakov medzi tie najobľúbenejšie. Často majú veľkú nechuť voči chémii či fyzike. Avšak napríklad taká chémia môže byť niekedy veľká zábava. Pomocou jednoduchých vedeckých pokusov môžeme žiakom ukázať, že chémia môže byť vlastne úplne zábavná. Preto sa snažíme, aby sa zo žiakov prostredníctvom experimentov stali malí bádatelia objavujúci čaro chémie.

      Do galérie Chemici sa hrajú... boli pridané fotografie.

     • Kráľ čitateľov 2019

     • Dňa 20.3.2019 si Mestská knižnica v Holíči pripravila pre žiakov 3.-4.roč ZŠ súťaž o najsčítanejšieho čitateľa. Súťažiaci si preverili svoje literárne a čitateľské schopnosti v písmenkovom labyrinte, literárnom kvíze ako i v rýchlosti čítania. Na víťaza čakala kráľovská koruna, vecná cena a preukaz čitateľa. O tom, že naša škola má šikovných čitateľov svedčí i výsledok súťaže:

       1.miesto: Filip Štefko   IV.A

       2.miesto: Filip Poláček  IV.B

       3. miesto: Marián Kwašnievský  IV.B

      Víťazom blahoželáme a organizátorom ďakujeme za peknú akciu. Tešíme sa o rok!

                                                                                          Mgr. Renáta Tomašovičová

      Do galérie Kráľ čitateľov 2019 boli pridané fotografie.

     • Karneval 2019

     • Tak ako každý rok, aj tento, sa 21.2.2019 konal v ŠKD detský karneval.  Deti si pripravili veľa rozmanitých masiek rôznych  rozprávkových a filmových hrdinov. Karneval sa začal v spoločenskej miestnosti úvodnou  promenádou. Potom deti tancovali, súťažili a zabávali sa.  Popri zábave sa mohli osviežiť malým občerstvením. Deti  sa dobre bavili a z karnevalu odchádzali spokojní a plní zážitkov. Už  teraz sa tešíme na ďalší karneval, ktorý pripravíme o rok.

                                                                  kolektív vychovávateliek ŠKD

      Do galérie Karneval 2019 boli pridané fotografie.

     • Beseda s dentálnou hygieničkou

     • Dňa 19.02.2019 nás v ŠKD navštívila dentálna hygienička Ing. Michaela Kršková zo stomatologického strediska STARDENT. Pútavou a hravou formou získali deti zo školského klubu detí nové vedomosti a zručnosti o zdravom chrupe, správnom postupe čistenia zúbkov, prevencii a zdravej výžive a v neposlednej rade aj o prekonávaní strachu zo „zubárskeho kresla“. Pani stomatologička súťaživou hrou  zistila, ako sa deti o svoje zúbky starajú a ako si ich ošetrujú. Deti, ktoré dokázali správne odpovedať dostali odmenu na čistenie zúbkov. Týmto sa chceme pani dentálnej hygieničke veľmi poďakovať za čas, ktorý venovala deťom  a vysvetlila im správnu starostlivosť o ich chrup.Veľmi pekne ďakujeme, deti z ŠKD i pani vychovávateľky.

      Do galérie Beseda s dentálnou hygieničkou boli pridané fotografie.

     • Úspešní recitátori

     • Na obvodnom kole recitačnej súťaže Hurbanov pamätník našu školu reprezentovala šestica žiakov, pričom štyria z nich sa umiestnili na medailových priečkach. Prvé miesta a postup do okresného kola si vybojovali tretiačka Klaudia Valachovičová (1. kategória – poézia, pripr. Mgr. Duffková a piatak Dušan Ivan (2. kategória – próza, pripr. Mgr. Hricová).  Za tretie miesta si odniesli diplomy piatačka Agáta Látalová (2. kategória – poézia) a siedmačka Tereza Lukáčová (3. kategória – poézia), obe pripr. Mgr. Hricová

    • Na stupni víťazov v krajskom kole OSJL
     • Na stupni víťazov v krajskom kole OSJL

     • Dňa 12. 2. 2019 sa v Trnave uskutočnilo krajské kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry, do ktorého sa po 1. mieste v okresnom kole úspešne prebojovala žiačka IX. A triedy Nikola Bartošíková. Po absolvovaní písomného testu, transformácie textu a ústnej časti olympiády sme netrpezlivo čakali na vyhodnotenie výsledkov. Nikola Bartošíková v kategórii C zaslúžene získala diplom a sladkú odmenu za krásne 3. miesto. Jej učiteľ slovenského jazyka a literatúry Lukáš Vašíček je na ňu právom hrdý a praje jej veľa ďalších školských i osobných úspechov.

     • Školské kolo Hurbanovho pamätníka

     • Dňa 6. 2. 2019 sa v ZŠ Bernolákova uskutočnilo školské kolo Hurbanovho pamätníka.

      Výsledky:

      II. stupeň

      Poézia

      II. kategória /5. – 6. ročník/

      1. miesto  – Agáta Látalová
      2. miesto  – Katarína Dobešová
      3. miesto  – Romana Balážová

      Próza

      II. kategória

      1. miesto  – Dušan Ivan
      2. miesto  – Sofia Dobiašová
      3. miesto  – Juraj Hnátovič, Adam Křižan

      Poézia

      III. kategória /7. – 9. ročník/

      1. miesto  – Tereza Lukáčová

      Próza

      1. miesto  – Lucia Steinerová
      2. miesto – Timea Dinková
      3. miesto  – Veronika Čáranová, Adam Pelikán

      Agáta Látalová, Dušan Ivan, Tereza Lukáčová a Lucia Steinerová  postupujú do obvodného kola v umeleckom prednese poézie a prózy, ktoré sa uskutoční 19. februára 2019 v CVČ v Holíči. Všetkým víťazom srdečne blahoželáme a prajeme im, aby na sebe ďalej svedomito pracovali.    

     • Poďakovanie

     • Riaditeľstvo školy ďakuje všetkým deťom, ich rodičom a známym  za finančný príspevok pre nášho žiaka Šimona. Vyzbierali  sme 3 500€. Veríme, že tieto finančné prostriedky pomôžu uľahčiť jeho liečbu.

      Všetci ste ukázali, že máte srdce na správnom mieste. Ešte raz... VEĽKÉ  ĎAKUJEME!

     • Druháci – malí chemici

     • V stredu 6.2. si druháci vyskúšali, aké je to obliecť si biely plášť a stať sa ozajstným chemikom. Žiaci VII.A triedy malým spolužiakom vysvetlili pojmy filtrácia a odparovanie. Starší žiaci druhákov oboznámili so všetkými pomôckami a spoločnými silami si filtráciu a odparovanie aj vyskúšali.

      Veľká vďaka patrí pani učiteľke Kataríne Štrbovej a žiakom VII.A triedy

      Do galérie Mladí chemici boli pridané fotografie.

     • Zimné radovánky

     • Nová snehová nádielka rozžiarila deťom očká a roztiahla úsmevy na ich tváričkách. Deti na snehu vystrájali a zabávali sa. Využili svoju fantáziu a postavili rôznych snehuliakov aj veľkú húsenicu.

      Do galérie Zimné radovánky boli pridané fotografie.

     • Zima 2019

     • Postavím si snehuliaka na najbližšom brehu,

      postavím si snehuliaka z bielučkého snehu.

      Jedna guľa, druhá guľa, tretiu na vrch dám

      a už stojí snehuliačik a už stojí tam.

      Dňa 9.1.2019 prišla snehová nádielka, a tak sme pre deti v ŠKD pripravili súťaž o najkrajšieho snehuliaka. Deti sa s veľkým nadšením pustili do práce. Pri stavaní nepociťovali žiadnu zimu. Každý chcel, aby ten jeho snehuliak bol najkrajší. Pri hodnotení sme však zistili, že každý snehuliak je jedinečný, stavaný s láskou a nadšením. Vybrať toho najkrajšieho bolo veľmi náročné, a preto každý snehuliak získal prvé miesto. Všetky deti dostali veľkú pochvalu. Po tejto krásnej akcii sme išli do tried, kde sme si uvarili teplý čaj a spokojne si popíjali s pocitom dobre vykonanej práce. Tešíme sa na ďalšiu snehovú nádielku.

      Do galérie Zima 2019 boli pridané fotografie.

     • Hvezdáreň Brno

     • Dňa 18. 12. 2018 sme sa piataci a niekoľko štvrtákov zúčastnili exkurzie do hvezdárne v Brne. Tentokrát  sme si pozreli v digitáriu hvezdárne krásny výučbový 2D film „Cesta slnečnou sústavou“. Prvou zastávkou bol Mesiac, jediné vesmírne teleso, kde pristál človek. Potom sme sa prešli jednotlivými planétami slnečnej sústavy. Prieskum vesmíru je fascinujúci a priniesol nám zaujímavé poznatky. Súčasťou predstavenia bola tiež prehliadka hviezdnej oblohy. Na záver sme navštívili vedecký chodník, kde sme na vlastné oči, sluch a hmat poznávali svet okolo nás pomocou interaktívnych exponátov ako kaleidoskop, pixelová stena, zvukovod, planetárny silomer a spektroskop. Exkurzia bola pre nás poučná a zábavná.

      Do galérie Hvezdáreň Brno boli pridané fotografie.

     • Divadelné predstavenie Slnko v zatmení

     • Predvianočný čas si dňa 19.12.2018 spríjemnili žiaci siedmeho a prevažne deviateho ročníka návštevou Divadla Andreja Bagara v Nitre. Divadelná hra Slnko v zatmení  je strhujúcim príbehom človeka a štátnika M. R. Štefánika. Ako správni diváci sme s ním prežívali najzásadnejšie okamihy jeho životnej cesty. Tento príbeh je predovšetkým o človeku plnom obdivuhodnej vnútornej sily. Dúfame, že jeho odkaz a hlavná idea tohto diela v nás zostanú trvalo a hlboko vpečatené.

     • Vianočné dielničky

     • Dňa 10.12. a 11.12.2018 našu školu navštívili deti z materských škôl z Holíča. Pani vychovávateľky ŠKD pripravili pre predškolákov " Vianočné dielničky", kde si deti mohli sami vytvoriť rôzne výrobky s vianočnou tématikou, ktoré si mohli so sebou zobrať domov a ukázať rodičom aké sú šikovné.Vládla predvianočná nálada, deti nám zaspievali vianočné pesničky a s radosťou sa pustili do práce.Tešíme sa na ďalšiu návštevu detí z MŠ.

      Do galérie Vianočné dielničky boli pridané fotografie.

     • 12. ročník kampane Červené stužky

     • Aj v tomto školskom roku sa naša škola zapojila už do 12. ročníka celoslovenskej  kampane Červené stužky. Kampaň je kampaňou mladých a je venovaná mladým. Preto si aj naši žiaci dňa 30.11. 2018 pripravili niekoľko aktivít prebiehajúcich  v našej škole :

      • prebehla rozhlasová relácia, kde žiaci boli oboznámení s kampaňou,
      • ráno žiaci, ktorí vyrobili červené stužky, pripínali tento symbol na oblečenie svojich spolužiakov,
      • deviataci sa zúčastnili besedy a aktivít spojených s problematikou AIDS a besedy na tému obchodovanie s ľuďmi
      • ôsmaci vytvorili nástenku na chodbe školy na tému  kampaň červené stužky
      • žiaci na hodine etickej a náboženskej  výchovy pozerali film príbehy Anjelov a Dar lásky pre Ugandu

      Červená stužka je medzinárodným symbolom solidarity s ľuďmi nakazenými HIV alebo postihnutými s chorobou AIDS. Jej posolstvá sú ZÁUJEM, SOLIDARITA, NÁDEJ a  PODPORA.

      Kampaň mala opäť pozitívny ohlas a už teraz sa tešíme na jej ďalší ročník, do ktorého sa určite opäť zapojíme.

                                                                                                    Mgr. Mária Kondeková

                                                                                                     koordinátor prevencie

      Do galérie Červené stužky boli pridané fotografie.