• Vedecký veľtrh

     • Veda nemusí byť postrachom pre našich žiakov...

      Práve s takýmto mottom sme prišli na podujatie Vedecký veľtrh, ktorý sa uskutočnil 13. septembra a bol určený pre žiakov základných škôl a študentov stredných škôl. Viac ako 20 katedier fakúlt vysokých škôl a viac ako 25 stredných škôl prišlo ukázať výsledky svojej práce. Naši šiestaci, ktorí sa s predmetom fyzika  ako vedným odborom stretávajú prvýkrát, mohli na vlastné oči vidieť zaujímavé nielen fyzikálne, ale aj  chemické experimenty, ktoré sa niesli v duchu hesla „Chémia je náš život, naša budúcnosť“ (alchymistická dielňa - čarovné nápoje, ohnivé experimenty, variácia so suchým ľadom; Sherlock Holmes v chemickom laboratóriu - odtlačok, odkazy špiónov, domáce výbušniny; chémia v prírode - príroda v chémii - domáca lekáreň; biotechnológia mení svet; farebný svet pigmentov – farebná cesta časom). Z oblasti fyziky mohli žiaci vidieť ukážky super počítačov, Teslovu cievku, tekutý magnet a iné zaujímavosti. Pre našich deviatakov tento veľtrh poskytuje možnosť sa zorientovať v oblastiach, ktorým sa venujú stredné školy.

     • Projekt Recyklohry

     • Od tohto školského roku sa naša škola zapojila do projektu Recyklohry.  V rámci tohto projektu sa bude zberať drobný elektroodpad, ako napr. rádiá, mp3 prehrávače, diskmany, walkmany, kalkulačky, telefóny, drobné počítačové vybavenie, elektrické hračky, hudobné nástroje, varné kanvice, kulmy, fény, aku skrutkovače a iné, ktoré musia prejsť otvorom 25cm x 20cm.  Všetky elektrozariadenia musia byť kompletné a čisté. Ďalej budeme naďalej zberať aj použité batérie. Za nazberané batérie a elektrické zariadenia škola získa body, za ktoré budú kúpené pomôcky na vyučovanie. Do zbernej nádoby prosím nevhadzujte žiarivky a úsporné žiarovky. Zbernú nádobu – červený kontajner nájdete vo vestibule školy.  Ďakujeme za zapojenie sa do súťaže.

     • Exkurzia PRAHA – Strahovský kláštor

     •  

      Dňa 24.9.2019 sa desať žiakov našej školy spolu s učiteľmi Mgr.Pochylým a Mgr.Kondekovou zúčastnilo exkurzie Strahovského kláštora premonštrátov. V kláštore sídli Pamätník  národného písomníctva. Naším cieľom bolo navštíviť slávnu Strahovskú knižnicu a pozrieť si pamiatky Starého mesta. Strahovská knižnica uchováva v Teologickej a Filozofickej sále viac ako 200 -tisíc kníh, z toho vyše 3000 rukopisov a 1500 prvotlačí. Súčasťou knižnice je aj zbierka rôznych zemepisných a astronomických glóbusov  a takzvaný kabinet kuriozít, predchodca neskorších múzeí. Po kláštore nás  sprevádzal premonštrát páter Bazil, kňaz z holíčskej farnosti.  Zaujímavá bola aj prehliadka  v Múzeu miniatúr, kde sme pod mikroskopmi mohli sledovať najväčšiu zbierku mikrominiatúr v Európe. Cestou zo Strahova sme si pozreli pamiatky mesta Prahy – Hradčany, sídlo českého prezidenta, Karlov most, Pražský orloj a sochu sv. Václava na Václavskom námestí. Výlet sa nám veľmi páčil, bol zaujímavý a priniesol nám  zaujímavé nové poznatky.

     • Basketbalová akadémia

     • Ďakujeme hráčom z MŠK BO Holíč, ktorí našim žiakom 1.- 4. ročníka odohrali exhibíciu v basketbale. Deti tak budú mať možnosť zapísať sa v pondelok 9.9. 2019 v športovej hale na Kollárovej ulici do Basketbalovej akadémie.

     • Slávnostné otvorenie šk.roka 2019/20

     • V pondelok, 2. septembra 2019 o 8.15 h., sa na školskom dvore uskutočnilo slávnostné otvorenie šk. roka 2019/20 za účasti primátora mesta Holíč PhDr. Zdenka Čambala a ďalších hostí. Okrem slávnostných príhovorov si prítomní rodičia a žiaci vypočuli krátke recitačno-hudobné pásmo ako motivačné spríjemnenie prvých školských chvíľ. Ešte raz prajeme všetkým žiakom a ich učiteľom, aby im škola prinášala veľa potešenia a radosti z úspechov.

      Do galérie Slávnostné otvorenie šk.roka 2019/20 boli pridané fotografie.

     • Oznam stravníkom

     • Vážení rodičia,

      v prílohe si môžete stiahnuť zápisný lístok stravníka na šk. rok 2019/2020 alebo si ho môžete osobne vyzdvihnúť v kancelárii ŠJ od 21.8. v čase od 8.00 do 13.00 hod. Dňa 28.8.2019 budú v kancelárii ŠJ od 8.00 do 16.00 hod.

      Všetky potrebné informácie nájdete v priloženom zápisnom lístku

      .zapismy-listok.pdf

     • Čistý deň

     • V utorok 25.júna 2019 sa žiaci našej školy zúčastnili súťaže  preventívneho programu „Čistý deň“, ktorá sa konala na kúpalisku  v Zlatníckej  doline v Skalických horách. Usporiadateľom tejto akcie bola už 12 krát Stredná zdravotnícka škola v Skalici. Tento rok po prvýkrát sa súťaže zúčastnili okrem stredných škôl aj štyri základné  školy. Náš tím  tvorilo 10 žiakov 7.a 8.ročníka – M. Hrušecký,  P. Habala,  A. Poláček,T. Škrovan, N. Černý, L. Zlochová, V. Langerová, R. Ščepková, E. Dobešová, L. Steinerová, ktorí sa umiestnil na peknom 3. mieste. Väčšina súťažných disciplín  sa odohrávala v bazénoch kúpaliska, čo nám vyhovovalo, nakoľko počasie bolo prekrásne a my sme si tento deň skvele užili.

      Do galérie Čistý deň boli pridané fotografie.

     • Leto v ŠKD

     • Posledný týždeň v ŠKD bol pre deti zábavný . Deti maľovali na asfalt farebnými kriedami podľa vlastnej fantázie obrázky zvierat, filmových a rozprávkových postavičiek. Dokonca pani riaditeľke splnili želanie , nakresliť snehuliakov, aby sa na chvíľu ochladila.  Deti s chuťou splnili jej želanie s odkazom "pre najlepšiu pani riaditeľku". ❤

      Deťom sme pripravili "letné striekanie vodou z hadice , vodných pištolí a fliaš" , ktoré si deti priniesli. Po ochladení si išli odpočinúť , osušiť sa a posilniť na ďalšie striekanie. Táto akcia sa deťom veľmi páčila a určite budú spomínať na perfektné ukončenie školského roka.

      Do galérie Leto v ŠKD boli pridané fotografie.

     • Športová olympiáda žiakov II.stupňa

     • Dňa 12.6. sa uskutočnil na našej škole druhý ročník športovej olympiády žiakov II. stupňa, ktorý prebehol na futbalovom ihrisku TJ Iskra Holíč. Súťažilo sa v piatich disciplínach: beh na 60 metrov, beh na 300 metrov, 4x60 metrov štafetový beh, trojskok, hod kriketovou loptičkou. Olympiády sa zúčastnilo 100 detí z druhého stupňa, ktoré boli rozdelené do dvoch kategórií: mladší žiaci / 5. a 6. ročník / a starší žiaci / 7. ,  8. a 9 ročník /. Odmenení boli víťazi jednotlivých kategórií, ale aj kolektívy jednotlivých tried v štafetovom behu. Akcia prebehla za pekného počasia k veľkej spokojnosti súťažiacich, ale aj organizátorov. Verím, že deti si odniesli veľa športových zážitkov a už sa všetci tešíme na III. ročník.

       

      Do galérie Športová olympiáda žiakov II.stupňa boli pridané fotografie.

     • Návšteva zámku Schloss Hof

     • Neďaleko nášho hlavného mesta, za veľkou riekou  a hustým lesom sa nachádza krásny zámok Schloss Hof. Žil tam princ Eugen. Jeho zámok obklopovali krásne záhrady plné farebných kvetov , sôch a vzácnych drevín. To čarovné miesto  bola doplnená prekrásnymi fontánami.  Raz ho navštívili deti zo Slovenska, aby sa potešili týmto zámkom.  Boli to štvrtáci s pani učiteľkami.  I keď princa nevideli, dozvedeli sa o ňom veľa zaujímavých vecí.  Deťom sa výlet veľmi páčil, a možno  tento krásny zámok, ktorý sa veľmi podobal  zámku v Holíči, niekedy navštívia i so svojimi rodičmi.

      Do galérie Návšteva zámku Schloss Hof boli pridané fotografie.

     • Deň pohybu

     • Dňa 3.6.2019 sa na našej škole uskutočnil Deň pohybom ku zdraviu. Tento deň vyhlásila Svetová zdravotnícka organizácia ešte v roku 2002 a navrhla, aby sa týmto dňom stal 10.máj. Avšak kvôli nepriaznivému počasiu sme si tento svetový deň pripomenuli až neskôr. Žiaci 9.B si pre žiakov druhého stupňa pripravili stanovištia, na ktorých si mohli vyskúšať rôzne športy, ako napríklad: futbal, vybíjaná, florbal, basketbal ... . Deviataci chceli upozorniť na sedavý spôsob života, ktorý má negatívny účinok na naše zdravie. Žiaci druhého stupňa si tento deň užili a urobili niečo dobré pre svoje zdravie.   

       Do galérie Deň pohybu boli pridané fotografie.

     • Športová olympiáda detí I.stupňa

     • Pondelok  3. júna sme sa prebudili do krásneho slnečného rána. V tento deň sa na  našej škole uskutočnila Športová olympiáda detí 2019. Toto podujatie sa uskutočnilo  už štvrtý  raz a zúčastnilo sa ho 94 malých športovcov z I. stupňa.  Deti prišli na futbalový štadión a dlho očakávané zápolenie mohlo začať. Súťažilo sa  v behu na 50m, 200m, v štafetovom behu, v skoku do diaľky z miesta a v hode medicinbalom.  Tento veľký športový deň bol ukončený vyhlásením víťazov, odovzdaním diplomov, medailí a nechýbala i malá sladkosť  na doplnenie energie a chuti si zašportovať opäť o rok.

      Do galérie Športová olympiáda detí I.stupňa boli pridané fotografie.

     • Deň detí

     • Dňa 31.5.2019 žiaci 9.B s pomocou triedy 9.A pripravili Deň detí pre prvý stupeň. Táto akcia sa konala na školskom dvore, kde sa deti prvého stupňa mohli zabaviť na rôznych aktivitách. Deti si mohli zaskákať vo vreciach, vyskúšať si rozprávkový beh, hľadať stratený poklad či iné zábavné aktivity. Dúfame, že sa deti pobavili, a užili si tento krásny slnečný deň.  

      Do galérie MDD boli pridané fotografie.

     • Krajské kolo súťaže Mladý záchranár

     • Krásny areál termálneho kúpaliska v Topoľníkoch, okres Dunajská Streda, bol miestom konania XXV. ročníka krajského kola Súťaže mladých záchranárov CO trnavského kraja.

       23. mája 2019 sa zišlo 19 z 21 postupujúcich družstiev z okresných kôl, aby zabojovali o pohár prednostky Okresného úradu Trnava.  Trať dlhá cca 1100 metrov po dlhom daždivom období bola miestami podmáčaná. Nárazový vietor sa nedal odradiť a spôsoboval nemalé problémy na streľbe zo vzduchovky a „hasení“ džberovkou. Všetky družstvá boli vynikajúco pripravené, teoretické aj praktické vedomosti mali zvládnuté na jednotku. Tréma, stres a povestný kúsok šťastia potom zamotávali poradie výsledkovej listiny.

      Naše družstvo žiakov v zložení Monika Havelková, Nikola Bartošíková, Mário Štefík a René Marek si vybojovali 4.miesto, kde im len o kúsok unikol postup na Majstrovstvá SR. 

                  Súťažiacim srdečne blahoželáme k umiestneniu!

      .

     • Školský výlet Brno

     • Triedy I. A a I. B navštívili detské zábavné centrum BONGO v  Brne. Deti sa na výlet veľmi tešili . Vyšantili sa na rôznych atrakciách, preverili si odvahu a obratnosť na horolezeckej stene, poskákali si na bungee trampolíne , pretekali na autách a motorkách. Po všetkých aktivitách im chutil spoločný obed.  Pred odchodom domov si ešte nakúpili darčeky pre seba, súrodencov a rodičov. 

      Do galérie Školský výlet Brno boli pridané fotografie.

     • ECO RECYKLUJ TOUR

     • Thomas Puskailer nám 24. apríla predviedol eko-výchovný koncert  pod názvom ECO RECYKLUJ TOUR. Jeho cieľom bolo zábavnou formou zvýšiť environmentálne povedomie žiakov. Vysvetlil   im všetko o recyklácii, separácii či zbytočných obaloch. Súčasťou  hodinového interaktívneho programu boli súťaže, eko-pesničky či krátke videá so známymi osobnosťami šoubiznisu. Na záver deti potešil autogramiádou.

       

      Do galérie eco RECYKLUJ Tour boli pridané fotografie.

     • Oznam

     • Vážení rodičia, milí žiaci!

      Je vypracovaný a schválený nový školský poriadok, ktorý bol schválený na Pedagogickej rade dňa 15.4.2019 a prerokovaný v Rade školy dňa 24.4.2019. Rodičia s ním boli oboznámení na triednych schôdzach RZ dňa 15.4.2019. V novom školskom poriadku je zakázané používanie mobilného telefónu počas vyučovacieho procesu, nakoľko žiaci zverejňovali fotografie a videá svojich spolužiakov a učiteľov na sociálnych sieťach, ktoré boli urobené v čase vyučovania, čím bol porušený zákon o ochrane osobných údajov. Školský poriadok je uverejnený na webovej stránke školy v časti dokumenty.

                                                                                                   Mgr. Renáta Studeničová

                                                                                                         riaditeľka školy