- Vystúpenie sokoliarov
- Exkurzia Košariská, Bradlo
- Máme radi vedu
- Boli sme na návšteve
- Úspech v súťaži EX LIBRIS Hlohovec
- Písmenková pasovačka
- Futsalový turnaj
- Týždeň proti rakovine
- Slávnostná imatrikulácia prvákov
- Analytická chémia
- Zdravý životný štýl a prevencia závislostí
- Deň jabĺk
- Halloween
- Návšteva novootvoreného digitária v Brne
- Oslava 60.výročia založenia školy
- Prípravné stretnutie k Festivalu vody
- Kampaň Červené stužky
- Informatická súťaž iBobor
- Strelecká súťaž
- Výchovný koncert - cesta slovenskou históriou
- Vianočná olympiáda pre deti z MŠ
- Festival vody
- Úspech na olympiáde z anglického jazyka
- Matematická olympiáda
- LVVK Čičmany
- Dejepisná olympiáda
- Karneval v ŠKD
- Európa v škole
- Krajské kolo Biologickej olympiády
- Hurbanov pamätník - školské kolo
- Deň vody
- Okresné kolo Chemickej olympiády
- cyklovýlet - skalické rybníky
- Úspešní recitátori
- Školské majstrovstvá skalického okresu vo vybíjanej žiačok ZŠ
- Úspech našich strelcov
- Deň Zeme
- Divadelná exkurzia do Nitry
- Výlet do Bojníc
- Krimichémia
- Moderné vzdelávanie - digitálne vzdelávanie
- Poznávací výlet - Orava
- Rozlúčkový výlet deviatakov
- Turisticko -poznávací výlet Bratislava
- Akadémia 2014
- Škola v prírode
- Slávnostné vyhodnotenie predmetových olympiád
- Exkurzia - Lúka pri Piešťanoch a Jaslovské Bohunice
- Beh olympijského dňa
- Rozlúčka deviatakov
Úspech našich strelcov
Dňa 11. apríla 2014 sa uskutočnili v športovej hale vo Veľkom Krtíši Majstrovstvá SR žiakov základných škôl a osemročných športových gymnázií v streľbe zo vzduchovej pušky. Na tento vrcholový pretek sa už tradične prebojovali aj strelci našej školy. Reprezentovali nás v súťaži jednotlivcov i v súťaži družstiev vo dvoch vekových kategóriách.
Najlepšie umiestnenie a titul Majster SR dosiahol David Bimka, 9.B.
Darilo sa i družstvu starších žiakov: David Bimka, Matúš Michalička 7.B a Denis Vymyslický 7.B sa umiestnili na 1. mieste a získali i pohár primátora mesta Veľký Krtíš.
Družstvo mladších žiakov v zložení Teodor Čech 7.A, Igor Jakúbek 7.A a Dominik Špaček 7.A obsadilo 10. miesto.
Majstrovstiev Slovenska sa zúčastnilo 170 pretekárov v kategórii jednotlivcov a 48 družstiev.
V celkovom hodnotení zúčastnených škôl získala naša škola 2. miesto.