• Majstrovstvá Trnavského kraja v streľbe zo vzduchovky

• Po dlhej Covidovej pauze prichádza k postupnému uvoľňovaniu opatrení a návratu normálneho režimu, ku ktorému patria aj športové podujatia. ŠSK BETA 77 Holíč v spolupráci so ZŠ Bernolákova Holíč, mestom Holíč a Slovenským streleckým zväzom usporiadali otvorené majstrovstvá kraja žiakov v streľbe zo vzduchovky. Súťaž prebehla 18.3. v nových priestoroch streleckého krúžku v komplexe budov mesta na Kollárovej ulici. Súťaže sa zúčastnilo 35 strelcov reprezentujúcich 11 škôl Trnavského samosprávneho kraja.

Naši strelci neprerušili tradíciu a i naďalej dominovali nad svojimi rovesníkmi z TT kraja. V kategórii starších žiakov, kde bolo spolu 16 strelcov, boli adeptami na víťazstvo 2 naši strelci. Obaja strelili rovnaký výsledok a o poradí rozhodol súčet posledných 10 rán. Víťazstvo a titul majster kraja získal Lukáš HORÍNEK nasledovaný Jurajom HNÁTOVIČOM. Aleš BERAN, ďalší z našich strelcov v tejto kategórii, obsadil 4. miesto.

Kategórii starších žiačok dominovala, s najlepším výsledkom súťaže – 290 bodov, Silvia VYMYSLICKÁ. Svojim piatim súperkám nedala žiadnu šancu a zvíťazila s rezervou 15 bodov.

V kategórii mladších žiakov dominovali strelci zo streleckého krúžku pri ZŠ Bernolákova Holíč, ktorí ale reprezentovali školy z nášho regiónu. Prvé miesto, a titul majster kraja, si vystrieľal Matyas NĚMEC zo ZŠ s MŠ Unín. Druhý skončil Nikolas ŽÚREK zo ZŠ Radošovce. Z našich žiakov sa najlepšie umiestnil Peter UHRINEC, ktorý obsadil štvrté miesto. A na šiestom mieste skončil Jakub CHRENKA. V kategórii mladších žiakov bolo spolu 10 strelcov.

V kategórii mladších žiačok sme nemali žiadne zastúpenie. Kategóriu, v ktorej boli tri pretekárky, vyhrala Eliška CIBULKOVÁ z Hlohovca.

Absolútnu dominanciu získali naši strelci v kategórii družstiev starších žiakov. Naše družstvo, v zložení Silvia VYMYLICKÁ, Lukáš HORÍNEK a Aleš BERAN zvíťazili s predstihom 90 bodov nad druhým družstvom z Trakovíc. V kategórii družstiev mladších žiakov sme nemali zastúpenie, kategóriu vyhralo družstvo zo ZŠ s MŠ Trakovice.

Pri obhliadnutí sa za týmito MK je vidieť výrazný vplyv možností, ktoré mal náš strelecký krúžok i počas pandémie a to predovšetkým vďaka novým priestorom na Kollárovej ulici. Podporu mesta sme nasmerovali na individuálne tréningy i počas pandémie. I keď vo výrazne obmedzenom režime, stále sme sa venovali športovej príprave a rozvoju strelcov. Nové priestory na Kollárovej ulici sme počas tejto súťaže úspešne vyskúšali využiť i na súťažné účely.

Našim strelcom gratulujeme a pätici, Lukáš HORÍNEK, Silvia VYMYSLICKÁ, Juraj HNÁTOVIČ, Aleš BERAN a Matyas NĚMEC, prajeme veľa úspechov na Majstrovstvách Slovenska, ktoré sa uskutočnia 20.5. v Modre.

• Upresnenie pokynov k zápisu

• Vzhľadom k uvoľneniu opatrení súvisiacich s pandemickou situáciou Vám oznamujeme, že zápis do I.ročníka bude prebiehať prezenčne s dieťaťom. Zápis sa uskutoční v prístavbe ZŠ - vstup z dvora, na I. poschodí v triedach 3.A a 3.B. Ostatné informácie zostávajú nezmenené /viď. novinka nižšie/.

Na prihláške postačuje podpis len jedného zákonného zástupcu, ak sa zákonní zástupcovia dohodli, že prihlášku podpíše iba jeden zákonný zástupca, a ak o tejto skutočnosti doručia riaditeľovi školy písomné vyhlásenie.

Vyhlasenie_o_podpisovani_pisomnosti_jednym_rodicom.docx

V prípade, že vám nie je známa adresa druhého zákonného zástupcu, vytlačiť a vyplniť čestné prehlásenie a doložiť k prihláške s podpisom jedného zákonného zástupcu.

Vyhlasenie_o_podpisani_prihlasky_jednym_rodicom.docx

• Obvodné kolo Hurbanovho pamätníka

• Po dvoch rokoch sa dňa 11.3. 2022 uskutočnilo v našom meste obvodné kolo recitačnej súťaže Hurbanov pamätník. Súťaž sa konala v Centre voľného času v Holíči, organizátorom súťaže bolo Záhorské osvetové stredisko v Senici. Žiaci súťažili v umeleckom prednese poézie a prózy. Zúčastnili sa jej aj žiaci našej školy – víťazi školského kola v troch kategóriách:

1. kategória: Linda Štrosová (IV. B) – próza, Sally Sokolová (IV.A) – poézia,
            2. kategória: Kristián Bartal (V.A) – próza, Claudia Valachovičová (VI.A) – poézia,
            3. kategória: Dušan Ivan (VIII.B) – próza, Daniela Gombárová (VII.A) – poézia.

Súťažilo 26 žiakov z rôznych okolitých základných škôl. Konkurencia bola veľká. Všetci recitátori sa na súťaž svedomito pripravili. Naši žiaci boli úspešní a získali niekoľko krásnych umiestnení: 3. miesto vo svojej kategórii obsadili: Linda Štrosová, Kristián Bartal, Claudia Valachovičová a Daniela Gombárová. 1. miesto v 3. kategórii získal skúsený recitátor Dušan Ivan s postupom do okresného kola, ktoré bude 5. apríla v Skalici. Dušanovi srdečne gratulujeme a želáme ďalší úspech. Víťazom bol každý, kto si našiel čas a odvahu ukázať svoj talent.

• Testovanie 9 - 2022

• Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania (NÚCEM) v školskom roku 2021/2022 realizuje celoslovenské testovanie žiakov 9.ročníka (Testovanie 9-2022) z predmetov matematika a slovenský jazyk a literatúra 6. apríla 2022 (streda). Náhradný termín testovania sa uskutoční 21. apríla 2022 (štvrtok). Zúčastnia sa ho len tí žiaci, ktorí sa z objektívnych dôvodov nemohli zúčastniť na testovaní v riadnom termíne. Náhradné testovanie sa uskutoční v krajských mestách.

Povolené pomôcky: kalkulačky, rysovacie pomôcky, pero, ktoré píše namodro

Nepovolené pomôcky: mobilné telefóne, výpisky, študijné materiály, učebnice a pod.

• Detský karneval v ŠKD

• Fašiangy sú obdobím veselosti, zábavy a  karnevalov. Aj tento rok pani vychovávateľky zorganizovali pre deti v našom ŠKD po triedach „Detský karneval“ plný zábavy, súťaží, tanca... Deti sa poobliekali do rôznych karnevalových masiek a kostýmov. Na tejto akcii bolo podané občerstvenie, ktoré zabezpečili rodičia detí a vedenie školy, začo veľmi pekne ďakujeme! Každá karnevalová maska si odniesla  sladkosť a samozrejme pekný zážitok.