• Čistý deň

• V utorok 25.júna 2019 sa žiaci našej školy zúčastnili súťaže  preventívneho programu „Čistý deň“, ktorá sa konala na kúpalisku  v Zlatníckej  doline v Skalických horách. Usporiadateľom tejto akcie bola už 12 krát Stredná zdravotnícka škola v Skalici. Tento rok po prvýkrát sa súťaže zúčastnili okrem stredných škôl aj štyri základné  školy. Náš tím  tvorilo 10 žiakov 7.a 8.ročníka – M. Hrušecký,  P. Habala,  A. Poláček,T. Škrovan, N. Černý, L. Zlochová, V. Langerová, R. Ščepková, E. Dobešová, L. Steinerová, ktorí sa umiestnil na peknom 3. mieste. Väčšina súťažných disciplín  sa odohrávala v bazénoch kúpaliska, čo nám vyhovovalo, nakoľko počasie bolo prekrásne a my sme si tento deň skvele užili.

Do galérie Čistý deň boli pridané fotografie.

• Leto v ŠKD

• Posledný týždeň v ŠKD bol pre deti zábavný . Deti maľovali na asfalt farebnými kriedami podľa vlastnej fantázie obrázky zvierat, filmových a rozprávkových postavičiek. Dokonca pani riaditeľke splnili želanie , nakresliť snehuliakov, aby sa na chvíľu ochladila.  Deti s chuťou splnili jej želanie s odkazom "pre najlepšiu pani riaditeľku". ❤

Deťom sme pripravili "letné striekanie vodou z hadice , vodných pištolí a fliaš" , ktoré si deti priniesli. Po ochladení si išli odpočinúť , osušiť sa a posilniť na ďalšie striekanie. Táto akcia sa deťom veľmi páčila a určite budú spomínať na perfektné ukončenie školského roka.

Do galérie Leto v ŠKD boli pridané fotografie.

• Športová olympiáda žiakov II.stupňa

• Dňa 12.6. sa uskutočnil na našej škole druhý ročník športovej olympiády žiakov II. stupňa, ktorý prebehol na futbalovom ihrisku TJ Iskra Holíč. Súťažilo sa v piatich disciplínach: beh na 60 metrov, beh na 300 metrov, 4x60 metrov štafetový beh, trojskok, hod kriketovou loptičkou. Olympiády sa zúčastnilo 100 detí z druhého stupňa, ktoré boli rozdelené do dvoch kategórií: mladší žiaci / 5. a 6. ročník / a starší žiaci / 7. ,  8. a 9 ročník /. Odmenení boli víťazi jednotlivých kategórií, ale aj kolektívy jednotlivých tried v štafetovom behu. Akcia prebehla za pekného počasia k veľkej spokojnosti súťažiacich, ale aj organizátorov. Verím, že deti si odniesli veľa športových zážitkov a už sa všetci tešíme na III. ročník.

Do galérie Športová olympiáda žiakov II.stupňa boli pridané fotografie.

• Návšteva zámku Schloss Hof

• Neďaleko nášho hlavného mesta, za veľkou riekou  a hustým lesom sa nachádza krásny zámok Schloss Hof. Žil tam princ Eugen. Jeho zámok obklopovali krásne záhrady plné farebných kvetov , sôch a vzácnych drevín. To čarovné miesto  bola doplnená prekrásnymi fontánami.  Raz ho navštívili deti zo Slovenska, aby sa potešili týmto zámkom.  Boli to štvrtáci s pani učiteľkami.  I keď princa nevideli, dozvedeli sa o ňom veľa zaujímavých vecí.  Deťom sa výlet veľmi páčil, a možno  tento krásny zámok, ktorý sa veľmi podobal  zámku v Holíči, niekedy navštívia i so svojimi rodičmi.

Do galérie Návšteva zámku Schloss Hof boli pridané fotografie.

• Deň pohybu

• Dňa 3.6.2019 sa na našej škole uskutočnil Deň pohybom ku zdraviu. Tento deň vyhlásila Svetová zdravotnícka organizácia ešte v roku 2002 a navrhla, aby sa týmto dňom stal 10.máj. Avšak kvôli nepriaznivému počasiu sme si tento svetový deň pripomenuli až neskôr. Žiaci 9.B si pre žiakov druhého stupňa pripravili stanovištia, na ktorých si mohli vyskúšať rôzne športy, ako napríklad: futbal, vybíjaná, florbal, basketbal ... . Deviataci chceli upozorniť na sedavý spôsob života, ktorý má negatívny účinok na naše zdravie. Žiaci druhého stupňa si tento deň užili a urobili niečo dobré pre svoje zdravie.

Do galérie Deň pohybu boli pridané fotografie.

• Športová olympiáda detí I.stupňa

• Pondelok  3. júna sme sa prebudili do krásneho slnečného rána. V tento deň sa na  našej škole uskutočnila Športová olympiáda detí 2019. Toto podujatie sa uskutočnilo  už štvrtý  raz a zúčastnilo sa ho 94 malých športovcov z I. stupňa.  Deti prišli na futbalový štadión a dlho očakávané zápolenie mohlo začať. Súťažilo sa  v behu na 50m, 200m, v štafetovom behu, v skoku do diaľky z miesta a v hode medicinbalom.  Tento veľký športový deň bol ukončený vyhlásením víťazov, odovzdaním diplomov, medailí a nechýbala i malá sladkosť  na doplnenie energie a chuti si zašportovať opäť o rok.

Do galérie Športová olympiáda detí I.stupňa boli pridané fotografie.

• Deň detí

• Dňa 31.5.2019 žiaci 9.B s pomocou triedy 9.A pripravili Deň detí pre prvý stupeň. Táto akcia sa konala na školskom dvore, kde sa deti prvého stupňa mohli zabaviť na rôznych aktivitách. Deti si mohli zaskákať vo vreciach, vyskúšať si rozprávkový beh, hľadať stratený poklad či iné zábavné aktivity. Dúfame, že sa deti pobavili, a užili si tento krásny slnečný deň.

Do galérie MDD boli pridané fotografie.

• ECO RECYKLUJ TOUR

• Thomas Puskailer nám 24. apríla predviedol eko-výchovný koncert  pod názvom ECO RECYKLUJ TOUR. Jeho cieľom bolo zábavnou formou zvýšiť environmentálne povedomie žiakov. Vysvetlil   im všetko o recyklácii, separácii či zbytočných obaloch. Súčasťou  hodinového interaktívneho programu boli súťaže, eko-pesničky či krátke videá so známymi osobnosťami šoubiznisu. Na záver deti potešil autogramiádou.

Do galérie eco RECYKLUJ Tour boli pridané fotografie.