• V školskom roku 2022/2023 na našej škole začal  pracovať Sociálny pedagóg .

• Kto je sociálny pedagóg?

Je erudovaný zamestnanec školy, patrí medzi základné zložky systému výchovného poradenstva a prevencie, teda vykonáva odborné činnosti v rámci prevencie, intervencie a poskytovania poradenstva a to najmä pre deti a žiakov ohrozených sociálno-patologickými javmi, zo sociálne znevýhodneného prostredia, drogovo závislých alebo inak znevýhodneným deťom a žiakom, ich zákonným zástupcom a pedagogickým zamestnancom škôl a školských zariadení. Sociálny pedagóg plní úlohy sociálnej výchovy, podpory prosociálneho správania, etického správania, sociálno-pedagogickej diagnostiky prostredia a vzťahov, sociálno-pedagogického poradenstva, prevencie sociálno-patologických javov a reedukácie správania. Vykonáva taktiež expertíznu a osvetovú činnosť.

Sprostredkúva prepojenie školy s poradenskými zariadeniami a inými odbornými zariadeniami zaoberajúcimi sa starostlivosťou o deti a rodinu, psychológom, pedopsychiatrom, pediatrom a lekárom. Vedie evidenciu riešených konkrétnych prípadov.

S akými inštitúciami  spolupracuje

• Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie
        • Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny - oddelenie sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately
        • Polícia
        • Pediater - detský lekár
        • Úrad miestnej samosprávy

Otázky rodičov, ktoré je možné so sociálnym pedagógom konzultovať a riešiť:

• Neviem prečo mám také dieťa?
        • Kde som urobil chybu, že mám také dieťa?
        • Nerozumiem si so svojou dcérou/synom?
        • Sme po rozvode s bývalým manželom/kou, ako komunikovať s dieťaťom na túto tému ?
        • Na moje dieťa si všetci zasadli, čo mám robiť?
        • Moje deti si nerozumejú.
        • Nezvládam svoje deti ani výchovu, ako ďalej ?
        • Vnímam, že sa moje dieťa zmenilo, čo  mám robiť  ?
        • Pozorujem vo svojom dieťati náhlu zmenu v určitom smere.

Kde ma nájdete : Hlavná budova, prízemie

Číslo dverí 18 – kabinet výchovného poradcu a

sociálneho pedagóga

Mgr. Kvetoslava Jarovičová DiS

Konzultácie je možné dohodnúť cez edupage.