•

1.Zákonný zástupca žiaka podáva prihlášku riaditeľovi ZŠ, ktorú žiak navštevuje.

2. Zákonný zástupca žiaka si môže podať prihlášku na dve rôzne SŠ alebo na dva rôzne odbory vzdelávania tej istej SŠ a  prihlášku na odbory, ktoré vyžadujú overenie špeciálnych schopností, zručností alebo nadania, t.j. na odbor s talentovou skúškou. Ďalšiu prihlášku si môže podať iba v prípade, ak žiak nebol v prvom termíne prijatý ani na jednu zo SŠ, a to na druhý, júnový termín prijímacieho konania.

3.  Úlohou rodiča je potom všetky údaje na prihláške skontrolovať

4. Za správnosť údajov uvedených na prihláške ručí svojím podpisom zákonný zástupca žiaka aj žiak.

5. K prihláške je možné priložiť kópiu dokladu o úspešnom umiestnení v predmetovej olympiáde alebo v súťaži, ktorá súvisí s odborom, o štúdium ktorého sa žiak uchádza.

6. Prihlášku na stredné školy odosiela základná škola.