• Slávnostná imatrikulácia prvákov

• Ja prvák, sľubujem vám,

že na hodinách vždy pozor dám.

Do školy pripravím sa riadne,

desiatu zjem každopádne,

písmenká napíšem perom ....

Tieto slová zazneli z úst žiakov ZŠ Bernolákova ul. Holíč. Dňa 21. 10. 2014 sa uskutočnila v škole Slávnostná imatrikulácia - prijatie prvákov do cechu žiackeho.

Je ťažké vyjadriť slovami emócie, ktoré každé dieťa, rodič i učiteľ v tento slávnostný okamih prežíva. Skôr, ako sa prítomným prihovorila p.riaditeľka Renáta Studeničová a pán primátor Zdenko Čambal, sa o sprievodné slovo prihlásili deviataci.

Prostredníctvom videoprojekcie sa prváci predstavili v reportáži, ktorá zachytáva bežný školský deň. Čo všetko sa doteraz v škole už naučili, predviedli žiaci I.A, I.B a I.C v programe plnom básničiek a pesničiek. Symbolickým pasovaním boli prváci oficiálne prijatí do cechu žiackeho.

Prváci zvládli svoj slávnostný deň na veľkú jednotku. Ich usmievavé tváričky žiarili šťastím a z imatrikulácie odchádzali s nezabudnuteľnými zážitkami, ktoré im bude pripomínať imatrikulačný list a obrázková knžka, ktorú im venovalo Mesto Holíč.

Mgr. Ivana Vlková

triedna učiteľka I.C